Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Promowanie zdrowia wśród rodziców młodzieży gimnazjalnej

Jak odżywiać mózg, aby poprawić pamięć, koncentrację i zdolności uczenia się? Jakie składniki powinny znależć się w diecie nastolatka? W jaki sposób skomponować śniadanie dla ucznia? Otyłość, anoreksja, bulimia, ortoreksja - choroby i zaburzenia odżywiania naszych czasów- to zagadnienia, z którymi nauczycielki naszej szkoły: Patrycja Kleszno i Sabina Wencel, zapoznały rodziców uczniów PG1 w Prudniku - na prośbę dyrekcji tamtejszej szkoły - w trakcie odbywającego się w gimnazjum zebrania z rodzicami.

W naszej kulturze dochodzi do zderzenia dwóch tendencji: zalewa się nas ogromnymi ilościami niezdrowej żywności, a jednocześnie promuje szczupłą sylwetkę i atrakcyjność fizyczną. Nie każdy potrafi sobie z tymi sprzecznościami poradzić. W szczególnie trudnej sytuacji są nastolatkowie, których osobowość dopiero się kształtuje, wielu z nich ma problem z zaakceptowaniem zmian jakie zachodzą w ich ciele w okresie dojrzewania. Chcąc dorównać społecznym wzorcom obowiązujących kanonów piękna, zbytnio koncentrują się na swoim wyglądzie.Często jedzenie staje się też żródłem pocieszenia, przyjemności, kompensacji niepowodzeń czy sposobem na zapełnienie emocjonalnej pustki. Dochodzi do nadmiernego kontrolowania diety, wręcz obsesji na punkcie jedzenia, a stąd już tylko krok do zaburzeń odżywiania oraz wyniszczenia organizmu i psychiki.

Kolejne teg typu zajęcia zaplanowaliśmy dla młodziezy gimnazjalnej, która sukcesywnie będzie odwiedzać naszą medyczną szkołę promującą zdrowie oraz uczyć się od nas w jaki sposób o to zdrowie zadbać poprzez właściwe nawyki żywieniowe.

 


Powrót do listy aktualności