Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Biblioteka Szkolna

"Jeden czyta książki i myśli, że to praca, a dla drugiego czytanie jest najmilszym wypoczynkiem" Janusz Korczak

"Kto ma silną wolę i silną chęć służby ludziom, temu życie pięknym będzie snem, choćby droga do celu była poplatana a myśli niespokojne".

Janusz Korczak

Godziny pracy biblioteki:

Poniedziałek 8:00 - 13:30
Wtorek

8:00 - 13:00

Środa

8:00 - 13:30

Czwartek

8:00 - 14:20

Piątek 8:00 - 17:00
Sobota nieczynne

Historia Biblioteki

Obraz:
Obraz:
Obraz:

Do 1993 roku biblioteka szkolna znajdowała się w pomieszczeniach piwnicznych. 1 czerwca 1993 roku została przeniesiona do przestronnych sal na parterze. W obecnej chwili zajmuje wraz z czytelnią trzy pomieszczenia. W czytelni znajduje się ponad 250 słowników i encyklopedii, o charakterze ogólnym i specjalistycznym oraz czasopisma związane tematycznie z kierunkami kształcenia.
W 2009 r. zakończono prace nad komputeryzacją biblioteki.

Uczniowie i słuchacze mają przygotowane miejsca do pracy, gdzie mogą wyszukiwać potrzebne im informacje. Duża czytelnia umożliwia podejmowanie inicjatyw nie związanych bezpośrednio z działalnością biblioteki. Organizowane są tam wystawy prac uczniów i słuchaczy. Nowe kierunki, które zostały otwarte niedawno dają ku temu znakomitą okazję.      
    
W razie potrzeby uczniowie i słuchacze mają dostęp do Internetu.

Księgozbiór liczy ok. 16 tys. woluminów.

Oprócz pozycji klasycznych w bibliotece gromadzone są także środki medialne (kasety VHS, płyty CD i DVD ułatwiające prowadzenie zajęć dydaktycznych).
      
W latach 2006 - 2007 nastąpiła zmiana wystroju wewnętrznego biblioteki w związku z prowadzonym kompleksowym remontem całego Zespołu Szkół. Otrzymaliśmy wtedy odpowiedniej jakości sprzęt komputerowy wraz z odpowiednim oprogramowaniem, który umożliwił rozpoczęcie komputeryzacji księgozbioru.

W bibliotece nadal organizowane są wystawy okolicznościowe, konkursy, imprezy cykliczne. Stałym elementem wystroju biblioteki są gazetki i wystawy okolicznościowe poświęcone ważnym postaciom i problemom życia Szkoły oraz historii i kultury polskiej. Odbywają się tu również spotkania Zespołu Przedmiotowego Bibliotekarzy pracujących w prudnickich szkołach ponadgimnazjalnych. 

Stronę przygotowała: mgr Krystyna Krzyżowska