Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Masażyści uczą opiekunki dziecięce masażu Shantalla

W Zespole Szkół Medycznych kształcimy w wielu zawodach. A ponieważ prawie wszystkie są zawodami medycznymi, pomyśleliśmy, że uczniowie i słuchacze różnych wydziałów mogą korelować i uzupełniać swoją wiedzę, ucząc się nawzajem oraz przekazując sobie różne umiejętności. Taka niecodzienna lekcja odbyła się w pracowni masażu.

Na czas zajęć połączyliśmy dwie - jakże różne - klasy: uczniów IV klasy technikum masażu oraz słuchaczki pierwszego roku Medycznego Studium Zawodowego wydziału opiekunka dziecięca.

Masażyści wraz z nauczycielem masażu, panią Kamilą Kowalewicz-Skorupą, omówili znaczenie i technikę masażu Shantalla, demonstrując jego wykonanie. Później przyszłe opiekunki dziecięce masowały ,,niemowlęta" pod czujnym okiem masażystów, którzy służyli swoją radą i pomocą.

Podczas zajęć słuchaczki zdobyły przydatną w pracy z małym dzieckiem umiejętność masażu Shantalla, a uczniowie technikum udowodnili, że to czego nauczyli się podczas zajęć masażu w szkole, mogą z powodzeniem przekazywać innym.

Kamila Kowalewicz-Skorupa, Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności