Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Dzień Ortopedy

W poniedziałek 24 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty naukowe pt ?I Dzień Ortopedy?. Swoją obecnością zaszczyciły nas najlepsze w Polsce firmy zajmujące się sprzętem ortopedycznym i pomocniczym.

Uczniowie technikum ortopedycznego mieli szansę porozmawiać i popytać wybitnych fachowców o nowe trendy w protetyce i ortotyce. Mogli przetestować wózki aktywne i elektryczne firmy Vermeirene, a przedstawiciel firmy - pan Wojtek Rabiak służył pomocą i doświadczeniem. Z wielka pasją i zaangażowaniem opowiadał jak prawidłowo dopasować wózek dla pacjenta, jak dobrać akcesoria niezbędne pacjentowi. Pozwolił uczniom przetestować wózek elektryczny oraz zaprezentował profesjonalny podnośnik.

O nowoczesnej protetyce i o sposobach jej finansowania opowiedziała pani Eliza Łuc. Przedstawicielka wrocławskiej firmy Orto–Pes bardzo interesująco omówiła zaopatrzenie protetyczne kończyn górnych i dolnych. Zwróciła uwagę na to jak ważne jest holistyczne podejście do pacjenta i zapewniła uczniów, że normalne funkcjonowanie z protezą kończyny jest możliwe.

Dział ortotyki reprezentowali przedstawiciel firmy Medicast – Adam Furmankiewicz i przedstawiciel firmy Weron - lidera medycyny sportowej – Dominik Bryń. Uczniowie mogli przetestować na sobie system chłodzenia GameReady, mogli przymierzać najlepsze ortezy na staw kolanowy i skokowy firmy Don Joy.

Przyszli technicy ortopedzi w trakcie trwania warsztatów mieli do wykonania także zadanie praktyczne. Polegało ono na odpowiednim doborze zaopatrzenia ortotycznego i protetycznego do jednostki chorobowej pacjenta. Prace są w trakcie oceniania, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone.

Na zakończenie naszego spotkania dostaliśmy od naszych gości zapewnienie, że chętnie wezmą udział w kolejnej edycji „Dnia Ortopedy”. Mamy nadzieję, że warsztaty na stałe zagoszczą w naszym szkolnym kalendarzu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

mgr Anna Matyjasik

 


Powrót do listy aktualności