Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Nauka poprzez zabawę?

9.11.2016 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Pogórzu wraz z opiekunami. W roli gospodarzy wystąpiły wolontariuszki Fundacji Dr Clown oraz członkowie Szkolnej Drużyny Ratowniczej ?Pomocna dłoń?.

Na małych gości czekały liczne atrakcje, wynikające z pobytu w szkole medycznej. Najpierw uczniowie pracowali w trzech grupach, poznawali ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sposoby zabezpieczania ran i złamań. Kolejnym zadaniem, któremu musieli sprostać było kompletowanie apteczki, wzywanie pogotowia ratunkowego i przekazywanie niezbędnych informacji. Pomocą służyły kolorowanki tematyczne przygotowane przez nasze ratowniczki. Nie odbyło się bez spotkania uczestników wycieczki z naszym anatomicznym Kostkiem. Ta dodatkowa atrakcja umożliwiała poznanie kilku ciekawostek na temat budowy ludzkiego ciała. 

Na koniec spotkania wolontariuszki Fundacji Dr Clown przeprowadziły animacje z dziećmi. Mali gościez zaciekawieniem przyglądali się czarom i magii w wykonaniu clownów. Chętnie uczestniczyły w zabawach z chusta animacyjną, dowiedziały się także czym dr Clown zajmuje się na co dzień, prowadząc terapię śmiechem wśród chorych dzieci.

Mamy nadzieję, że nasi goście dobrze się bawili w naszej szkole i zapewne jeszcze nie raz nas odwiedzą.

Sylwia Rölle

 


Powrót do listy aktualności