Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Zajęcia w stacji Pogotowia Ratunkowego Prudnickiego Centrum Medycznego

Nasza Szkolna Drużyna Ratownicza rozwija się bardzo dynamicznie. Wciąż przybywa nowych członków (jest juz 25!) i chyba robi się o nas coraz głośniej w środowisku lokalnym. Coraz częściej jesteśmy proszeni o zorganizowanie pokazów i warsztatów pierwszej pomocy dla różnych grup wiekowych, a także zabezpieczenie medyczne podczas zawodów sportowych.

To cieszy, ale jednocześnie zobowiązuje do ciągłego doskonalenia umiejętności. Przecież podczas zawodów nie mamy już do czynienia z sytuacjami pozorowanymi, ale z autentycznymi urazami i ludźmi, którzy potrzebują naszej pomocy tu i teraz. I nie ma tu już miejsca na błędy czy długie zastanawianie się. Tu trzeba działać szybko, zdecydowanie i skutecznie. Dlatego - oprócz wielu godzin ćwiczeń w szkolnej pracowni pierwszej pomocy - staramy się również podpatrywać pracę zawodowych służb ratowniczych i uczyć się od nich profesjonalizmu w działaniu.

Nasze dzisiejsze zajęcia odbyły się więc w stacji Pogotowia Ratunkowego Prudnickiego Centrum Medycznego. Dzięki uprzejmości pracujących tam ratowników mieliśmy możliwość zapoznania się z systemem powiadamiania ratunkowego, wyposażeniem karetki pogotowia oraz sprzętem używanym w akcjach ratowniczych. Ratownicy opowiedzieli nam również o systemie Polskiego Ratownictwa Medycznego oraz o realiach swojej pracy zawodowej.           

Kto wie, może i ktoś z naszej grupy pójdzie kiedyś w ich ślady ?

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności