Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Czy gimnazjalista może się już uczyć w szkole średniej? Oczywiście! Taka lekcja odbyła się właśnie w naszej pracowni anatomicznej. Lekcja prowadzona przez nauczyciela przedmiotu, ale również... przez starsze koleżanki naszych gości: Ewelinę Heinsch,

Czy gimnazjalista może się już uczyć w szkole średniej? Oczywiście! Taka lekcja odbyła się właśnie w naszej pracowni anatomicznej. Lekcja prowadzona przez nauczyciela przedmiotu, ale również... przez starsze koleżanki naszych gości: Ewelinę Heinsch, Angelikę Pach i Paulinę Stoedter.

Serce - budowa i fizjologia jego pracy - to temat lekcji dedykowanej uczniom klasy II b Publicznego Gimnazjum nr 2 z Prudnika. Możliwość korzystania z wiedzy i doświadczeń uczennic naszej szkoły oraz bogactwa pomocy dydaktycznych w pracowni sprawiły,że lekcja była ciekawa i niebanalna, a wiadomości zdobyte wcześniej na lekcji biologii nabrały nowego znaczenia.

Przez kolejną godzinę zajęć w naszej szkole gimnazjaliści uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy. Członkinie Szkolnej Drużyny Ratowniczej (oprócz wyżej wymienionych, wsparły nas tutaj również: Kasia Wróblewska i Dominika Banach) opowiedziały im o sytuacjach, w których serce zaczyna niedomagać, a nawet całkowicie zatrzymuje swoją pracę. Na szczęście w wielu przypadkach jest to stan odwracalny, pod warunkiem, że wiemy jak się zachować i błyskawicznie podjąć działania ratownicze. Gimnazajaliści mieli więc możliwość przećwiczenia postępowania w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia, również z użyciem podręcznego defibrylatora AED, aby dać sercu większe szanse na przeżycie.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności