Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Spotkanie wigilijne w szkole

W tradycję Świąt Bożego Narodzenia wpisane są jasełka ? wystawiane od przedszkolaków - po dorosłych. Młodzież z naszego internatu wystawiła w szkolnej auli dość oryginalną wersję współczesnych jasełek. Ich przekaz był dość klarowny: zachęcał do refleksji nad świętami i ich roli w naszym życiu. Święta bowiem to nie tylko kolorowe choinki, lampki, ale też zaduma nad kondycją naszego człowieczeństwa. Wszak tyle się ostatnio dzieje dookoła nas, w świecie. Młodzi aktorzy włożyli wiele serca w grane przez siebie role, za co zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami.

Wspomniane jasełka stanowiły preludium do szkolnych obchodów świątecznych. Były więc życzenia świąteczne od: Pani dyrektor A. Benroth  oraz Pani kierownik szkolenia praktycznego I. Czabaj skierowane do społeczności uczniowskiej oraz wszystkich pracowników szkoły, a także życzenia od Rady Rodziców i młodzieży - także dla wszystkich. Pani I. Czabaj odczytała życzenia świąteczno - noworoczne nadesłane do  szkoły przez zaprzyjaźnione i partnerskie szkoły  a także instytucje.

Pani Sabina Wencel raz jeszcze podziękowała wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Świąteczna paczka” i w różnoraki sposób pomagali w sprawnym jej przeprowadzeniu. Odczytała wzruszający list nadesłany przez panią,  która (wraz z córeczką) była adresatką tej paczki. Zrobiło się miło, świątecznie. Nastąpił więc dobry czas na wigilie klasowe a następnie pracowników szkoły.

Krystyna Sikora, Elżbieta Kurek

 


Powrót do listy aktualności