Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Z wizytą w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Prudniku

Gdyby kiedykolwiek przyszło nam ratować ludzkie życie - chcielibyśmy zrobić to dobrze i skutecznie. To wspólny cel zarówno naszych szkolnych ratowników, jak i służb zawodowo zajmujących się udzielaniem pierwszej pomocy. Jednak aby tak się stało, wciąż musimy się kształcić i zdobywać nowe umiejętności. Od kogo uczyć się najlepiej? Oczywiście od profesjonalistów!

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasy Ia oraz chętni członkowie Szkolnej Drużyny Ratowniczej z pozostałych klas wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Prudniku. Na miejscu zostali zapoznani z wyposażeniem wozów strażackich, systemem powiadamiania ratunkowego, zasadą działania kamery termowizyjnej i wielu innych sprzętów. Co odważniejsi przebierali się w strój strażaka z całym ekwipunkiem niezbędnym do pracy w sytuacjach zagrożenia. Nasi uczniowie nie tylko byli biernymi obserwatorami działań strażaków, ale sami również chętnie je podejmowali.

Z uwagi na to, że ćwiczenia ratownicze w rzeczywistych warunkach to cenna dla nas nauka, mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden raz zawitamy w gościnne progi Komendy Straży Pożarnej, aby łączyć swoje siły w walce o ratowanie ludzkich istnień.

Sabna Wencel


Powrót do listy aktualności