Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Bezpieczeństwo przede wszystkim

,,Bezpiecznik szkolny - lekcja obowiązkowa" to projekt edukacyjny stworzony przez osoby, które uległy urazom kręgosłupa i poruszają się za pomocą wózków inwalidzkich. Teraz docierają do szkół i ostrzegają młodych ludzi przed bezmyślnością, która w ciągu paru sekund może zmienić ich życie na zawsze.

Członkowie Szkolnej Drużyny Ratowniczej we współpracy z Fundacją im. Doktora Piotra Janaszka ,,Podaj dalej" przygotowali zajęcia dla uczniów, słuchaczy i nauczycieli naszej szkoły, które miały uświadomić jak kruche jest nasze zdrowie i życie, i jak niewiele czasem potrzeba, aby te dobra bezpowrotnie utracić.

Temat ten jest bardzo ważny dla naszej społeczności szkolnej - tacy poszkodowani to przyszli pacjenci naszych uczniów i słuchaczy. Kształcimy przecież techników ortopedów, którzy dobierać im będą zaopatrzenie ortopedyczne, masażystów, którzy będą usprawniać porażone części ciała, opiekunów medycznych, których zadaniem będzie opieka nad chorymi i niepełnosprawnymi. Poza tym, wszystkich uczymy też zasad pierwszej pomocy, aby wiedzieli w jaki sposób pomóc ofiarom wypadków tak, aby zminimalizować ryzyko trwałych uszkodzeń. Dzisiejsze zajęcia miały na celu pobudzenie wyobraźni oraz zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat niepełnosprawności i konsekwencji niebezpiecznych zachowań głównie nad wodą i w ruchu drogowym.

Zbliża się okres ferii zimowych. Z tej okazji życzmy sobie niezapomnianych wrażeń, ale nade wszystko bezpieczeństwa, aby podczas zimowych szaleństw nie zabrakło zdrowego rozsądku i logicznego myślenia zanim dojdzie do tragedii, których nie da się już cofnąć.

Sabina Wencel


Powrót do listy aktualności