Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Bez krwi nie ma życia

Krew to cenna tkanka, która dostarcza komórkom tlen i substancje odżywcze, zabiera z nich produkty przemiany materii, reguluje temperaturę ciała, walczy z drobnoustrojami. W organizmie dorosłego czlowieka znajduje się około 5-6 litrów krwi. Gdy zaczyna jej brakować, pojawiają się problemy zdrowotne. Na szczęście istnieje idea honorowego krwiodastwa, dzieki której można poprawić stan zdrowia, a nawet uratować czyjeś życie.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą jak ważna jest ta pomoc, dlatego regularnie oddają krew. Ci najbardziej zasłużeni - Emilia Orzechowska, Julia Goliasz, Piotr Scholke, Szymon Tęcza, Damian Ciastoń i Jakub Sroka (wszyscy z klasy IVa) - zostali wyróżnieni podczas spotkania podsumowującego działalność prudnickiego Koła Honorowych Dawców Krwi PCK, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Zarówno młodzież jak i ich opiekun - pani Małgorzata Szwed - otrzymali podziękowania za bezinteresowne dzielenie się krwią i wsparcie działań na rzecz drugiego człowieka.

Podczas spotkania nasza szkoła została też wyróżniona jako ta, która jako jedyna w powiecie prudnickim zorganizowała akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku do bazy DKMS. Podczas grudniowej akcji zarejestrowaliśmy 62 osoby, które z kolei dały w ten sposób nadzieję chorym na nowotwory krwi.

W życiu zdarzają sie niestety takie sytuacje, kiedy żadne pieniądze czy dobra materialne nie zapewnią tego, co w tak prosty sposób człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi. Dlatego pomagajmy, jeśli tylko mamy taką możliwość.

,,Gdyby każda kropla powiedziała: nie jestem potrzebna...

nie byłoby oceanów".

Sabina Wencel


Powrót do listy aktualności