Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Kto wygrał eliminacje szkolne XII Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu?

Szkolne Koło PCK działające w naszej szkole od września ubiegłego roku zrzesza 26 członków, jednak działania zgodne z ideą PCK realizowane są w naszej szkole od wielu lat przez wielu uczniów, słuchaczy i nauczycieli. Zadaniem Koła jest bowiem pomoc potrzebującym, promowanie bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka, kształtowanie postaw odpowiedzialności za najbliższe otoczenie, a także działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację dzieci i młodzieży w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki zdrowotnej. Czyż nie są to działania, które wciąż realizujemy? Czyż nie jest to humanitaryzm - pierwsza z siedmiu zasad Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca?

Ośmiu członków naszego Szkolnego Koła PCK poszło o krok dalej i wzięło udział w eliminacjach szkolnych Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych osiągając następujące wyniki:

miejsce I - Dominika Banach

miejsce II - Zuzanna Pikul

miejsce III - Maria Lenartowicz

Olimpiada obejmowała ocenę wiedzy uczniów na temat Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Półksiężyca, działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz znajomości Międzynarodowego Prawa Humanitarnego. Trzy uczennice, które uzyskały największą ilość punktów(wszystkie z klasy Ia) będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym, rejonowym etapie olimpiady, który odbędzie się w Opolu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w trosce o dobro drugiego człowieka !

Sabina Wencel


Powrót do listy aktualności