Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Kolejna grupa osób przeszkolona przez ratowników z Medyka

W poniedziałkowy wieczór, w świetlicy małej wioski Mionów pod Głogówkiem, zgromadzili się mieszkańcy wsi oraz okolicznych miejscowości, aby dzięki naszym ratowniczkom poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Ewelina, Kasia i Dominika zapoznały uczestników z zasadami udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach urazowych, w wypadkach drogowych oraz nauczyły wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej zarówno u dzieci jak i dorosłych.                                                                                                                    

Możemy być dumni z naszych ratowniczek, bo chociaż same wciąż się uczą, potrafią swoją wiedzę i umiejętności przekazywać innym. Dzięki temu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa oraz świadomości społecznej. Dla uczestników takich szkoleń możliwość zmierzenia się z sytuacjami pozorowanymi zwiększa szanse na powodzenie w realnym działaniu. W sytuacji nagłej właściwe skorzystanie z takiej wiedzy może zadecydować o tym, czy poszkodowany przeżyje oraz czy doznane urazy nie spowodują trwałej niepełnosprawności. Warto więc uczyć się od naszych szkolnych ratowników!

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności