Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

V Wojewódzkie Warsztaty Ratownicze w Opolu

Członkowie naszej Szkolnej Drużyny Ratowniczej są dobrze wyszkoleni w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, jednak wciąż chcą doskonalić swoje umiejętności. Od kogo najlepiej się uczyć? Oczywiście, od profesjonalistów. 13 czerwca 2017r. nadarzyła się ku temu doskonała okazja, gdyż w dniu tym odbyły się Wojewódzkie Warsztaty Ratownicze dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane m.in. przez Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendę Wojewódzką Policji w Opolu, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.

Zajęcia odbyły się na terenie Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. W  niezwykle interesującym programie warsztatów były m.in. ćwiczenia praktyczne w realistycznie upozorowanych scenkach oraz wykłady dotyczące bezpieczeństwa nad wodą i w ruchu drogowym, zasad postępowania na wypadek pożarów, zatruć tlenkiem węgla oraz ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Młodzi ratownicy mieli również możliwość uczestnictwa w profesjonalnych pokazach ratownictwa wodnego, gaszenia pożaru samochodu i oleju oraz w prezentacji policyjnego ambulansu technicznego do wykonywania pomiarów w ruchu drogowym. Co odważniejsi wsiadali do symulatorów zderzenia i dachowania samochodu. W warsztatach wzięło udział 120 uczniów z 30 opolskich szkół ponadgimnazjalnych.

Dlaczego wciąż się dokształcamy? Bo chcemy być skuteczni w naszym działaniu, lubimy dawkę adrenaliny i poczucie satysfakcji w sytuacjach, kiedy to od nas zależy dalszy los poszkodowanych. Jednak aby tak się stało, musimy ćwiczyć i aktualizować wiedzę, bo tylko wtedy mamy szansę na sukces  w realnym działaniu. Widząc zaangażowanie naszych ratowników możemy być spokojni - jeżeli spotkamy ich w momencie, gdy będziemy potrzebowali pomocy medycznej - na pewno zrobią wszystko, aby nas uratować.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności