Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Narodowe Czytanie „Wesela” w Medyku.

Zainicjowane w 2012 roku przez Prezydencką Parę Narodowe Czytanie arcydzieł literatury polskiej doczekało się 6. edycji. Bierzemy udział w tym pięknym przedsięwzięciu. Akcja na dobre zadomowiła się w kalendarzu imprez organizowanych przez szkolną bibliotekę.

W tym roku przyszła kolej na czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Jest to lektura obowiązkowa na maturze. Termin akcji był dla nas trochę niezręczny, ponieważ na praktykach  zawodowych -  do połowy miesiąca - przebywać będzie połowa uczniów technikum (kl. III i IV). Postanowiliśmy przeprowadzić ją więc  w dwóch turach.

Z dziełem Wyspiańskiego -  jako pierwsi - zmierzyli się uczniowie klasy II a . Ich ośmioosobowa reprezentacja czytała wybrane sceny utworu. Zadanie nie było takie łatwe, gdy przyszło się zmierzyć z gwarą. Świetnie jednak dali radę. Brawo!

Czytane przez drugoklasistów  sceny  zebrana w auli publiczność – uczniowie, słuchacze szkoły policealnej i pedagodzy -  mogli obejrzeć na ekranie, gdyż przygotowano stosowne  fragmenty filmu A. Wajdy „Wesele”.

Dekorację auli stanowiły m.in. słynne cytaty z „Wesela”.

W drugim podejściu – za kilka tygodni -  z tekstem dramatu S. Wyspiańskiego zmierzy się inna reprezentacja naszej szkoły. Może być ciekawie… .

 


Powrót do listy aktualności