Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Promujemy zdrowie z Prudnickim Centrum Medycznym

W sobotnie popołudnie (16.09.2017) z inicjatywy Prudnickiego Centrum Medycznego, przy wsparciu Powiatu i Gminy Prudnik, został zorganizowany dzień otwarty szpitala pod nazwą „Dzień Zdrowia w Prudnickim Centrum Medycznym". Jako szkoła medyczna zostaliśmy poproszeni o współpracę w organizacji tego wydarzenia.

Do wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów dołączyliśmy też własne. Nasi uczniowie badali skład masy ciała za pomocą specjalnej wagi. Nauczyciel zawodu z naszej szkoły, a jednocześnie właściciel firmy Artromed, pan Krzysztof Pałka, umożliwił bezpłatne badania stóp za pomocą podoskopu - nowoczesnej aparatury do badania i wczesnego wykrywania wad stóp (sprzęt obsługiwała absolwentka naszego technikum ortopedycznego). Wolontariuszki fundacji dr Clown jak zwykle wyczarowywały uśmiechy na twarzach najmłodszych uczestników wydarzenia i ich opiekunów. Uczniowie Medyka brali też udział w biegu dookoła szpitala, a nauczyciele oddali krew w mobilnym punkcie poboru RCKiK Opole.

To pierwsza taka akcja prudnickiego szpitala, ale nie po raz pierwszy z nim współpracujemy. Od wielu bowiem lat nasi słuchacze odbywają w tamtejszych oddziałach praktyki zawodowe, a wolontariusze fundacji dr Clown działającej przy naszej szkole regularnie, w każdym tygodniu, odwiedzają małych pacjentów oddziału pediatrycznego prowadząc szeroko rozumianą terapię śmiechem.

Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, było zimno i deszczowo, osiągnęliśmy nasz wspólny cel: promowanie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców naszego miasta.

Sabina Wencel, Sonia Kopa

 


Powrót do listy aktualności