Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

XV edycja Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie

Przedstawiciele naszej szkoły zostali zaproszeni przez Fundację Szansa dla Niewidomych oraz Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach na tegoroczną Konferencję REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbyła się w dniach 16-18.10.2017 r. w Warszawie.

W tym ważnym wydarzeniu  uczestniczyły uczennice: Aleksandra Jagiełło, Maria Jaglarz, Wiktoria Bigas  wraz z pedagogiem szkolnym.

Obraz:

W związku z 15 edycją REHY oraz ze względu na obchodzone przez Fundację Szansa dla Niewidomych 25-lecie działalności działo się wiele.

W tym roku Konferencja składała się z dwóch części.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 października na warszawskim Torwarze, odbyły się pełne emocji koncerty czołowych polskich artystów: Kasi Cerekwickiej, Kasi Moś, Hani Stach, Marka Piekarczyka, Mate.O i Sorry Boys. Głównym wykonawcą był  Mietek Szcześniak, a gościem specjalnym Janusz Skowron.

Uczestników zabawiali m.in. Błażej Krajewski ze StandUp Polska i Wojtek Makowski, medalista igrzysk paraolimpijskich w Rio, w skeczu „Ślepy los na wesoło”.

Podczas imprezy Fundacja rozdała statuetki IDOLI tym, którzy są przykładem dla innych.

Przed galą  można było zapoznać się z nowoczesną technologią, pomagającą niewidomym i słabowidzącym: mówiącymi komputerami i powiększalnikami obrazu. Fundacja zaprosiła na pokazy bezwzrokowych dyscyplin sportu: dźwiękowego strzelania z broni laserowej, golfa, czy szachów.

Natomiast w dniach 17-18 października odbyło się, jak co roku, Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i ich Bliskich w Pałacu Kultury i Nauki, zorganizowane w myśl konwencji z lat poprzednich. Tematem przewodnim było hasło: „Polski model usprawniania i usamodzielniania ludzi z niepełnosprawnością wzroku oraz wyrównywanie ich życiowych szans”. Odbyło się wiele interesujących wystąpień, paneli dyskusyjnych i warsztatów.

 Tegoroczna Konferencja odbyła się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Teresa Gacek


Powrót do listy aktualności