Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Szkolne eliminacje do powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS

Jesteś młodą osobą, Twój świat to szkoła, dom, praca, przyjaciele. Żyjesz dniem dzisiejszym, masz marzenia, bawisz sie, planujesz swoją przyszłość.Czy pomyślałeś już o swoim zdrowiu czy odkładasz to na później?

Jednym z problemów, o których warto zawczasu pomyśleć są zakażenia wirusem HIV oraz ich następstwo w postaci zachorowania na AIDS. Specjaliści szacują,że co minutę na świecie następuje 5 nowych zakażeń. Dlatego trzeba wiedzieć co jest ryzykowne,a co nie.

Organizatorem Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Prudniku. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat HIV i AIDS wśród uczniów szkół powiatu prudnickiego oraz kształtowanie asertywnych postaw i odpowiedzialnych zachowań młodzieży w sytuacjach niosących zagrożenie zakażeniami.

W etapie szkolnym wzięło udział kilkunastu uczniów naszego technikum.Na podstawie testu, który rozwiązali, wyłoniliśmy trzy uczennice, które wykazały sie sporą wiedzą na temat zakażeń wirusem HIV i zdobyły największą liczbę punktów. Najlepsze okazały się:

I miejsce - Anna NIemiec,

II miejsce - Maria Lenartowicz,

III miejsce -Martyna Adamczyk.

Uczennice te bedą reprezentować naszą szkołę w powiatowych eliminacjach konkursu, który odbędzie sie 1 grudnia 2017, czyli w Światowym Dniu Walki z AIDS.

Zwyciężczyniom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!!!

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności