Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Z wizytą na Politechnice Opolskiej

W piątek 10.11.2017 grupa projektowa (uczniowie klasy III a i IV a - kierunek technik ortopeda) wzięła udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych na Politechnice Opolskiej na Wydziale Mechanicznym.

Zajęcia, w których uczestniczyliśmy, zostały zorganizowane w ramach projektu "Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2”. W Laboratorium Automatyki i Inżynierii Odwrotnej mieliśmy możliwość praktycznego zapoznania się z systemami automatyki przemysłowej, zobaczyliśmy przykładowe stanowiska laboratoryjne odtwarzające linie produkcyjne wykorzystujące systemy wizyjne czy też sterowanie klimatyzatorem.

Następnie udaliśmy się na ciekawe zajęcia prowadzone przez dr inż. Krzysztofa Żaka do pracowni wyposażonej w skanery i drukarki 3D, gdzie wybrane przedmioty skanowano technologią przestrzennego światła strukturalnego. Na koniec uczniowie nabyli wiedzę w zakresie budowy, zasad konstruowania i eksploatacji nowoczesnego silnika spalinowego oraz działania podstawowych podzespołów. Podczas dwóch godzin spędzonych w Laboratorium Silników Spalinowych swoimi umiejętnościami technicznymi popisał się nasz Paweł Trojniak, a płeć piękną dzielnie reprezentowała Julka Rother. Brawa za odwagę!

Sylwia Rölle

 


Powrót do listy aktualności