Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Spotkanie integracyjne mieszkańców internatu

Jak co roku, dla nowych mieszkańców internatu przygotowywane jest spotkanie powitalno – integracyjne. Osobiście wraz z kolegami z pokoju nie oczekiwałem takiego przyjęcia, ale niewłaściwym byłoby się nie pojawić. Z opowieści mieszkańców żyjących dłużej w internacie usłyszałem, że zazwyczaj takie spotkanie to grill na podwórku. W tym roku faktycznie, mieliśmy grilla …. na stołówce… w piekarniku. Pierwsza reakcja? „No to, niezły, grill”. Zgadzam się było to lekkim zaskoczeniem, ale mówcie co chcecie, kiełbasa z piekarnika była zaskakująco dobra! Plusem takiej kiełbasy jest to, że jest równomiernie opalona a ta na dodatek była idealnie soczysta. W parze z bułką, pycha.

Oprócz tytułowego dania, na stole znalazło się również ciasto przygotowane przez mieszkańców internatu.

Obraz:
Obraz:

Po rekomendacji otrzymanej od koleżanki siedzącej obok, sięgnąłem po wariant z kokosem. Jako, że nie jadam ciast często, to też nie jestem znawcą wszystkich rodzajów, ale jestem zdania że było ono bardzo dobre.

Niestety, nasza stołówka nie jest na tyle duża, aby pomieścić wszystkich mieszkańców, dlatego też rotacja osób musiała przebiegać sprawnie. Co prawda ja nie spieszyłem się z jedzeniem, wręcz przeciwnie, posiedziałem tam chwile, jednakże widać było kilka osób czekających na swoją kolej, dlatego pokrótce wstałem, pozmywałem po sobie i wróciłem do pokoju.

Uważam grill za udany. Pewnie inni mogą mieć odmienne zdanie. Lokatorzy pokoju nr 5 (mojego) byli bardzo zadowoleni. I tak trzymać!

Marcin Piechocki, kl. I a

 


Powrót do listy aktualności