Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Skrzaty, chochliki i stworzenia leśne

„Ku mojemu zdumieniu doszły mnie słuchy, że podobno są ludzie, którzy nigdy nie widzieli skrzata. Jestem przekonany, że mają po prostu słaby wzrok.” Axel Munthe

Skrzaty to niewielkie stworzenia żyjące w lesie. Tylko ludzie o czystym sercu mogą je zobaczyć.

Czy wiecie, gdzie w Polsce żyją skrzaty? A czy wiecie, że skrzat jest siedem razy silniejszy od człowieka? A czy wiecie, że na świat zawsze przychodzą jako bliźnięta?.

O tym wszystkim i o wielu innych rzeczach, dotyczących życia i obyczajowości skrzatów, dowiedziały się dzieci z klasy III c Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Prudniku, które wraz z wychowawczynią, p. Katarzyną Adamczyk, odwiedziły 29 listopada  naszą szkołę, by po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu czytelniczym, które zostało zorganizowane w „Medyku” przez p. Krystynę Krzyżowską. 

Tym razem zajęcia czytelnicze odbyły się w internacie szkoły, co było dla dzieci bardzo interesujące. Tematem spotkania były skrzaty, więc skoro zajęcia czytelnicze to oczywiście jako pierwsze pojawiło się czytanie opowiadania, lecz były to bardzo ciekawe historie o skrzatach. Pytań było mnóstwo: o wygląd, o wzrost, wiek, a nawet o potomstwo.

Dzieci wzięły też udział w zajęciach plastycznych, dużo radości sprawiło im tworzenie skrzatów według własnego pomysłu. Wizyta upłynęła miło i przyjemnie, oczywiście w klimacie skrzatów i chochlików.

 Uwagę gości zwrócił model szkieletu człowieka, znajdujący się w drugiej sali, tak więc nie obyło się bez grupowego zdjęcia z "Kostkiem” na pożegnanie.

Książkę „Skrzaty” napisał Wil Huygen z francuskiego przełożyła Barbara Durbajło, pięknymi ilustracjami wzbogacił Rien Poortvliet.

Krystyna Krzyżowska

Katarzyna Adamczyk


Powrót do listy aktualności