Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Seria nieprzewidzianych zdarzeń w Dytmarowie ...

Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy - reaguj, to Twój obowiązek! Łatwo mówić, trudniej wykonać. Bo jak to zrobić, gdy w sytuacji zagrożenia dominuje stres i wszystko, czego uczyliśmy się kiedyś, nagle odchodzi w zapomnienie?

Odpowiedź jest prosta: ćwiczyć, powtarzać  i aktualizować wiedzę. Tylko wtedy jest szansa na to, że zadziałamy niejako automatycznie, a przy tym skutecznie. 

Zasady pierwszej pomocy przypomnieliśmy dziś uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie. Ok.150 uczniów klas I-VII wzięło udział w pokazach umiejętności ratowniczych prezentowanych przez członków naszej drużyny. W pozorowanych przypadkach ratowniczki pokazały jakie negatywne skutki może wywołać wypadek motocyklowy, co może wydarzyć się podczas jazdy na wrotkach czy deskorolce, a także odegrały scenkę z zakrztuszeniem u niemowlęcia i osoby starszej. Oczywiście każda symulacja została opatrzona profesjonalnym komentarzem oraz pokazem w jaki sposób zachować się, aby zminimalizować skutki takich nieprzewidzianych zdarzeń. Dzieci z zapałem pomagały swoim starszym koleżankom w ,,ratowaniu" poszkodowanych oraz doskonaliły umiejętności pod ich czujnym okiem.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności