Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Ratownik medyczny - zawód czy powołanie?

„Poszkodowani nas nie wybierają. Pojawiają się na naszej drodze w wyniku urazów i obrażeń, które wymagają naszej pomocy. My natomiast świadomie zdecydowaliśmy się ich ratować. Wybraliśmy ten zawód, a nie inny. Chcąc wykonywać go bezbłędnie powinniśmy czytać i uczyć się każdego dnia... I musimy albo przyjąć na siebie tą odpowiedzialność albo zrezygnować." Dr Norman McSwain

Czy  bycie ratownikiem to tylko zawód czy już powołanie? A nawet jeśli zawód, to czy dla każdego? Uczniowie naszego technikum mieli możliwość uczestnictwa w bardzo interesującym spotkaniu z ratownikami medycznymi, przedstawicielami Centrum Ratownictwa Specjalistycznego ANKAR, który przybliżyli im realia swojej pracy zawodowej w  systemie Polskiego Ratownictwa Medycznego. Okazuje się, że zawód ratownika medycznego to jednak zawód szczególny, wymagający dobrej kondycji fizycznej, dużej odporności psychicznej, gotowości do działania, pokonania własnych ograniczeń i uprzedzeń. Czyli zawód wymagający zachowania pełni człowieczeństwa mimo niesprzyjających czasem warunków pracy.
Kto wie, może wśród naszych uczniów znajdzie się kiedyś ktoś, kto zawodowo zechce zajmować się ratownictwem medycznym i będzie w ten sposób realizował swoje powołanie?

Obraz:

Sabina Wencel


Powrót do listy aktualności