Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Kolejny turniej pierwszej pomocy za nami.

Każdego roku w maju, już od 16 lat, przyjeżdżają do Nowej Rudy drużyny z całej Polski, aby sprawdzić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. W tej malowniczej części kraju, na ziemi kłodzkiej, nasi ratownicy walczyli po raz trzeci.

Tym razem do Nowej Rudy pojechała czteroosobowa drużyna w składzie: Angelika Pach, Dominika Banach, Martyna Adamczyk i Ola Podborączyńska (uczennice klas II i III technikum ortopedycznego). Uczestnicy turnieju rozwiązywali test wiedzy teoretycznej składający się z 40 pytań, a następnie musieli zmierzyć się z pięcioma konkurencjami praktycznymi. W przerwie pomiędzy zmagamiami konkursowymi uczestniczyli w pozorowanej akcji ratowniczo-gaśniczej przeprowadzonej przez służby profesjonalne, a co odważniejsi wchodzili do symulatora dachowania. Do tych odważnych oczywiście należały też ratowniczki z Medyka.

W XVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc"w Nowej Rudzie nasze dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze. Chociaż nie stanęły na podium, to z części praktycznej zawodów uzyskały maksymalną ilość punktów. Nieco słabiej napisały test wiedzy teoretycznej. Punktacja z obu części konkursu uplasowała nasze dziewczyny na wysokiej, IV pozycji, co jest bardzo dobrym wynikiem zważywszy na to, że brało w nich udział kilkadziesiąt drużyn z całego kraju.

Gratulujemy i na pewno za jakiś czas spróbujemy sięgnąć po więcej, tym bardziej, że w tegorocznym turnieju mieliśmy tylko o 3 punkty mniej niż zwycięska drużyna.

Sabina Wencel


Powrót do listy aktualności