Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Święto naszego Patrona

Po co szkole patron? Patron to ktoś, kogo podziwiamy i chcemy naśladować. Jego osiągnięcia są dla nas wzorem. Janusz Korczak- lekarz z wykształcenia, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z wyboru i powołania. To właśnie Jemu poświęciliśmy dzisiejszy dzień.

Uroczystość Dnia Patrona Szkoły przygotowali uczniowie klasy Ia technikum. Przy okazji przygotowań ujawniło się mnóstwo talentów naszych pierwszaków, które mieli okazję zaprezentować w tym szczególnym dniu. Talenty muzyczne, plastyczne, recytarorskie i organizacyjne, a nawet reżyserskie i aktorskie, pięknie dziś wyeksponowane, przypomniały nam, że pedagogika Janusza Korczaka, chociaż tak odległa naszym czasom, nigdy nie straciła na aktualności.

Mimo, że święto Patrona Szkoły jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, był to dla nas czas dosyć pracowity. Po oficjalnej uroczystości ku czci naszego Patrona odbyła się debata, podczas której opracowaliśmy z młodzieżą Szkolną Kartę Dobrego Zachowania. Był też konkurs na wesoło przygotowany na wzór telewizyjnego teleturnieju 1 z 10, zarówno dla młodzieży, jak i nauczycieli. Chętne klasy przygotowały pyszności w postaci zdrowych przekąsek, które oceniło wymagające jury, przyznając dwa pierwsze miejsca klasie IIIa i IM.

Tak jak Janusz Korczak zalecał, byliśmy dziś razem, każdy mógł zaprezentować to, w czym jest najlepszy, powiedzieć co go cieszy lub niepokoi oraz integrować się z pozostałymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności