Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

VI Wojewódzkie Warsztaty Pierwszej Pomocy w Opolu

O udzielaniu pierwszej pomocy wiemy już bardzo dużo. Co nie znaczy, że jesteśmy w tej dziedzinie nieomylni oraz, że nie chcemy wciąż się rozwijać i uczyć od najlepszych. Dlatego już po raz drugi wzięliśmy udział w corocznie organizowanych, tym razem już szóstych Wojewódzkich Warsztatach Ratowniczych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Zajęcia odbywały się na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, przy współpracy z Opolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendą Wojewódzką Policji w Opolu, Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.

W ciekawym programie warsztatów były m.in. ćwiczenia praktyczne w realistycznie upozorowanych scenkach oraz wykłady dotyczące bezpieczeństwa nad wodą i w ruchu drogowym, zasad postępowania na wypadek pożarów, zatruć tlenkiem węgla oraz ekstremalnych zjawisk pogodowych. Młodzi ratownicy mieli również możliwość uczestnictwa w profesjonalnych pokazach ratownictwa wodnego oraz gaszenia pożaru samochodu i oleju. A dla miłośników mocnych wrażeń - możliwość skorzystania z symulatora dachowania.

Chętnych w naszej szkole na taki wyjazd szkoleniowy nie brakowało. Jednak w warsztatach mogły wziąć udział jedynie czteroosobowe zespoły ze szkół średnich naszego województwa. Ci, którzy pojechali, na pewno sporo skorzystali. Teraz ich zadaniem będzie dzielenie się wiedzą i umiejętnościami z pozostałymi członkami drużyny. Bo u nas często bywa tak, że nie tylko nauczyciel przekazuje wiedzę, ale również starsi edukują młodszych, a bardziej zaawansowani - tych mniej doświadczonych.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności