Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Nasza młodzież na XIV NYSKIM FESTIWALU NAUKI

Gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich w dniach 26-27 września 2018 roku brali udział w 14 Nyskim Festiwalu Nauki, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Zdrowie i nauki o zdrowiu”. Dla uczestników przygotowano interesujące wykłady, prezentacje, pokazy, ćwiczenia, laboratoria, wystawy i konkursy nawiązujące do problematyki zdrowia i nie tylko. Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu 26 września 2018 roku.

Zgodnie z ideą ruchu festiwalowego, zadaniem nyskiego festiwalu jest szeroko rozumiana promocja nauki, jej osiągnięć, wskazywanie przydatności i korzyści, jakie płyną z owoców nauki w życiu codziennym. Jednocześnie PWSZ w Nysie kładzie nacisk na budowanie postaw wśród młodych ludzi, służących wyzwoleniu chęci do poznawania, czyli do nauki. Postaw, które wątpiąc w rzeczy uznane za oczywiste, szukają nowych interpretacji, nowych rozwiązań, nowych tematów, które mogą ukształtować młodego człowieka i jednocześnie stać się sensem całego jego życia.

Mamy nadzieję, że młodzież poszerzyła wiedzę z zakresu interesujących ich tematów.

Młodzież uczestniczyła w 2 wykładach:

  1. „Preparowanie mięśnia sercowego” - warsztaty prowadzone przez dr hab. n. med. Zbigniewa Ciemniewskiego, profesora nadzwyczajnego.
  2. „Skanowanie 3D w medycynie" – czyli jak przenieść obiekt rzeczywisty do świata wirtualnego, pokaz prowadzony przez mgr inż. Jacka Tomasiaka.
  3. „Zastosowanie modelowania CAD do odtwarzania elementów ortopedycznych" - pokaz prowadzony przez dr inż. Piotra Chwastyka

Tekst: Patrycja Kleszno

Zdjęcia: Michał Jedliński


Powrót do listy aktualności