Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

XVI edycja międzynarodowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie w ramach projektu VIRTUAL WARSAW - MIASTO PRZYJAZNE DLA NIEWIDOMYCH.

Młodzież naszej szkoły już poraz kolejny została zaproszona przez Fundację Szansa dla Niewidomych do udziału w Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbyła się w dniach 12-15.10.2018 r. w Warszawie.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyły cztery uczennice klas IIa i IVa kierunku technik masażysta wraz z pedagogiem szkolnym. W tym roku konferencja odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, w którym odbyły się koncerty artystów: Szymona Wydry oraz Kamila Czeszela.

W trakcie konferencji można było zapoznać się z nowoczesną technologią, pomagającą niewidomym i słabowidzącym.

Drugiego dnia uczestnicy zostali zaproszeni do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, położonego w Puszczy Kampinoskiej. Ośrodek przygotowuje do samodzielnego życia uczniów z całej Polski. Zespół specjalistów Wczesnego Wspomagania Rozwoju Niewidomego Dziecka udziela profesjonalnej pomocy uczniom oraz ich rodzinom.

Natomiast 15 października pod gmachem parlamentu na ulicy Wiejskiej odbyła się manifestacja środowiska niewidomych, słabowidzących i ich bliskich pod hasłem "My nie widzimy nic, a Wy – czy widzicie nas ?",w trakcie której uczestnicy mogli przedstawić także swoje postulaty. Podczas konferencji odbyło się się wiele interesujących wystąpień, paneli dyskusyjnych i warsztatów.

Tegoroczna Konferencja odbyła się pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Agaty Kornhauser-Dudy.

Możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu była dla młodzieży ciekawym doświadczeniem.

Teresa Gacek

 


Powrót do listy aktualności