Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Anatomiczne Mikołajki

W mikołajkowe święto odwiedziły naszą szkołę dzieci z klasy II i III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuchołazach. Lekcja anatomii w szkole średniej to główna atrakcja, którą przygotowaliśmy dla naszych gości. Czy nie jest na to zbyt wcześnie? Absolutnie! Przecież każdy człowiek, niezależnie od wieku, posiada takie same narządy wewnętrzne i powinien przynajmniej w stopniu podstawowym wiedzieć jak funkcjonuje jego organizm. A organizm można poznawać na wiele sposobów.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z budową ludzkiego organizmu, dowiedziały się też, że są narządy bez których życie jest niemożliwe. Mogły również doświadczyć jak to jest, gdy któryś ze zmysłów zostanie uszkodzony albo jak czuje się człowiek, którego ciało z różnych powodów nie domaga.

Gdy zadzwonił dzwonek na przerwę, nasi goście bardzo niechętnie opuścili pracownię anatomii. Nie wiedzieli jednak, że to jeszcze nie koniec niespodzianek przygotowanych dla nich w Medyku. Kolejne zajęcia - warsztaty pierwszej pomocy - zorganizowali im bowiem nasi szkolni ratownicy.

Dzieci zafascynowane bogactwem pomocy dydaktycznych, w które wyposażone są nasze pracownie, chyba nawet nie poczuły jak ważnych i trudnych rzeczy nauczyły się w naszym technikum.

Sabina Wencel


Powrót do listy aktualności