Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

46 potencjalnych dawców dołączyło dzięki nam do bazy DKMS

Przywilej ratowania życia nie jest zarezerwowany tylko dla pracowników służby zdrowia. Każdy z nas ma w sobie COŚ, czym może bezinteresownie dzielić się z innymi. Są to komórki macierzyste z krwi oraz szpik kostny. Nasza przygoda z rejestracją potencjalnych dawców do bazy DKMS zaczęła się trzy lata temu. Od tego czasu zarejestrowaliśmy w szkole już 171 osób!

Organizując akcję Komórkomanii w szkole, edukujemy i pokazujemy jak w prosty sposób można uratować życie drugiemu człowiekowi. Taka edukacja jest ważna, ponieważ wiele osób nie decyduje się na ten krok z obawy, że ratując komuś życie, narażają własne zdrowie. Nie wiedzą o tym,  że krew i szpik kostny regenerują się w krótkim czasie i zostanie dawcą tak naprawdę nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Pomagamy więc podjąć potencjalnym dawcom świadomą decyzję o rejestracji. Statystycznie szanse na znalezienie „bliźniaka genetycznego” wynoszą 1: 20 000. Dlatego trzeba zarejestrować jak najwięcej osób, by znaleźć Dawcę.

Każda pomoc jest ważna i wartościowa. Każdy gest, nawet najdrobniejszy, może zmienić czyjś świat. Razem tworzymy więc w szkole społeczność, która podaruje jeszcze więcej szans na życie chorym na nowotwory krwi. Tym razem dołączyliśmy do bazy DKMS 46 kolejnych osób i na pewno nie jest to jeszcze koniec naszych działań w tym kierunku.

Sabina Wencel


Powrót do listy aktualności