Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Świętowaliśmy Dzień Patrona

31 maja 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Zgodnie z wieloletnią tradycją - ten dzień jest poświęcony Januszowi Korczakowi, który od 41 lat patronuje naszemu Medykowi.

Podczas spotkania społeczności szkolnej w auli uczniowie klasy I a gospodarze imprezy - przypomnieli sylwetkę Patrona, mówili o jego  działalności, o dorobku pisarskim. Mocno akcentowali  troskę Starego Doktora – jak go nazywano – o dzieci, o ich zdrowie, bezpieczeństwo,  uśmiech i szczęście w życiu.  Przekonywali także zebranych, że idee korczakowskie – mimo upływu lat – nie zestarzały się, są ponadczasowe. Tradycyjnie złożono wiązankę kwiatów w „Kąciku Patrona’

„Nie ma dzieci, są ludzie” – powiedział  Janusz Korczak . Słowa te stały się inspiracją do prelekcji  goszczącej w naszej szkole w tym uroczystym dniu przedstawicielki Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, Pani Anny Czerner, która  w swoim wystąpieniu  w interesujący sposób mówiła o dzieciach – ofiarach wojen. Udowadniała za Korczakiem, że „Prawa dziecka to prawa człowieka’.

Nie mogło się obyć w świątecznym dniu bez zdrowego śniadania  pod hasłem: „Wiosna na talerzu”, przygotowanego przez uczniów i słuchaczy a następnie wspólnie skonsumowanego.

Ostatnim akcentem Szkolnego Święta było spotkanie z kolejnymi gośćmi – pracowniczkami Urzędu Skarbowego. Jego  temat  miał związek z akcją zainicjowaną przez Izbę Administracji Skarbowej w Opolu, dotyczącą nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Panie mówiły  o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu.

Tegoroczne Święto Patrona – choć  miało nieco inną formułę z uwagi na obecność gości z zewnątrz – przebiegało  zgodnie z korczakowskimi ideami.

 


Powrót do listy aktualności