Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Ratowniczki na szkoleniu dla najlepszych

Sokolec - turystyczna wioska położona w województwie dolnośląskim w paśmie Gór Sowich. To właśnie tam zaproszono zwycięzców tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy" Pierwsza Pomoc", który odbył się w maju br. w Nowej Rudzie. Szkolenie w nagrodę? Świetny pomysł! Przecież chcemy się uczyć od najlepszych! Tym razem naszymi instruktorami byli ratownicy GOPR grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej.

Ratownictwo górskie to działania wymagające prowadzenia czynności w trudnych warunkach. Do poszkodowanych trzeba bowiem dotrzeć, zaopatrzyć i ewakuować do miejsc, gdzie otrzymają pełną pomoc medyczną.
I właśnie takie scenki pozorowane przygotowali dla nas organizatorzy, abyśmy mogli doskonalić swoje umiejętności z wykorzystaniem sprzętu ratowników górskich.

Wracamy zadowoleni, bogatsi o nowe znajomości, ale przede wszystkim o nowe ratownicze doświadczenia. Następne szkolenie w warunkach górskich już niebawem: 3- dniowy kurs pierwszej pomocy i wspinaczki w Górach Sokolich. To z kolei nagroda za wygrane przez nas w kwietniu br. Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora ZSM w Brzegu. Już się cieszymy na to wakacyjne szkolenie!

Bycie ratownikiem zobowiązuje. Trzeba się ciągle doskonalić, bo nie wiadomo kiedy i w jakich warunkach przyjdzie nam kiedyś uratować ludzkie życie.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności