Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Byliśmy na Festiwalu Zdrowia w Głogówku

Upalną sobotę spędziliśmy na Festiwalu Zdrowia, organizowanym przez firmę Sklepy Medyczne Artromed z Głogówka. Na imprezę pojechaliśmy całą ekipą: słuchaczki wydziału opiekunka dziecięca działające w naszym oddziale Fundacji dr Clown oraz kilka szkolnych ratowniczek.

Tradycyjnie już, ratowniczki prowadziły warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, natomiast opiekunki dziecięce w bajkowych strojach, z bańkami mydlanymi i kredkami do malowania twarzy wyczarowywały na buziach dzieci (i rodziców również) przepiękne uśmiechy.

Dorośli uczestnicy festiwalu mieli możliwość zarejestrowania się na naszym stoisku w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku Fundacji DKMS, z którą jako szkoła współpracujemy już od kilku lat.

Festiwal Zdrowia w Głogówku zgromadził mieszkańców, którzy mogli bezpłatnie skorzystać z wielu badań profilaktycznych. My również promowaliśmy zdrowie: zadbaliśmy o opiekę nad najmłodszymi, wspomogliśmy chorych na nowotwory krwi, poszukując dla nich "bliźniaków genetycznych" wśród rejestrujących się osób oraz uczyliśmy zasad pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności