Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

III miejsce w powiatowym konkursie wiedzy pt. Zakażenia wirusami krwiopochodnymi”

W związku z obchodzonym 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS, troje uczniów naszego technikum wzięło udział w powiatowym konkursie pt. „Zakażenia wirusami krwiopochodnymi: HIV, HBV i HCV” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Prudniku, pod patronatem Starosty Prudnickiego.

Szymon Tchórzewski z klasy Ib zajął w tych powiatowych eliminacjach III miejsce!

Do zakażenia wirusami krwiopochodnymi (HBV, HCV i HIV) może dojść przez błony śluzowe i uszkodzoną skórę po kontakcie z krwią i innymi materiałami biologicznymi (np. nasienie, wydzielina pochwowa, tkanki ludzkie). Zakażenia te z kolei niosą za sobą ryzyko nieuleczalnych chorób. Na szczęście nie jesteśmy całkowicie bezbronni wobec tych zagrożeń! Aby skutecznie uchronić się przed zakażeniem musimy jednak wiedzieć, które zachowania są bezpieczne, a które niosą za sobą ryzyko zakażenia oraz stosować odpowiednie procedury zapobiegawcze. Udział w takich konkursach jest doskonałą okazją do pogłębienia i przypomnienia sobie tej wiedzy, która może zaważyć na całym naszym życiu.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat zakażeń krwiopochodnych wśród uczniów szkół powiatu prudnickiego oraz kształtowanie asertywnych postaw i odpowiedzialnych zachowań młodzieży w sytuacjach niosących zagrożenie zakażeniami.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności