Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Gra terenowa - poznajemy historię zabytków Prudnika z klasą IVa

Projekt realizowaliśmy na zajęciach wychowania fizycznego oraz na godzinie wychowawczej w formie gry terenowej poznając historię zabytków Prudnika.

Gra terenowa to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu. Zabawa na świeżym powietrzu zapewnia rozrywkę, a jednocześnie jest wskazana dla zdrowia. Gra terenowa to fascynująca przygoda, łącząca aktywność fizyczną i edukację
Uczniowie klasy IV zostali podzieleni na grupy, wybrali sobie jeden zabytek Prudnika, musieli poznać jego historię i przygotować pytania dla pozostałych drużyn. Następnie zaczęła się gra według wcześniej opracowanego scenariusza i po trasie przygotowanej przez każdą drużynę. Zadaniem osób biorących udział w grze było pokonanie specjalnie przygotowanej trasy. Na szlaku znajdowały się zabytki z zadaniami z zakresu historii. Grę rozpoczęliśmy od budynku naszej szkoły, następnie poznaliśmy m.in. Wieżę Woka, studnię miłości, kolumnę Maryjną i rynek, figurę Św. Jana Nepomucena oraz pozostałe wille rodzinny Fränklów.

Za każde dobrze wykonane zadanie grupy otrzymywały punkty.

Następnie uczniowie szkoły brali udział w organizowanym przez MGBP w Prudniku quizie historycznym, w którym III miejsce zdobyła uczennica IV klasy Aleksandra Podborączyńska.

Projekt został podsumowany dla całej społeczności szkolnej spotkaniem z p. Marcinem Husakiem, który dokładnie w sposób bardzo interesujący przedstawił nam historię budynku, w którym mieści się teraz nasza szkoła czyli “Prudnicki MEDYK”.

Wychowawca klasy IVa Patrycja Kleszno.

 


Powrót do listy aktualności