Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Jan Paweł II w naszej pamięci - 2020 rokiem Jana Pawła II

Rok 2020 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem św. Jana Pawła II.

Tej postaci nikomu nie trzeba przedstawiać. Jan Paweł II czyli Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1918 r. w Wadowicach. Student, kapłan, biskup pomocniczy, arcybiskup, kardynał papież. Pisarz, poeta, filozof. Wybrany przez konklawe kardynalskie 16 października 1978 r. należał do tych osób, dzięki którym świat się zmienił w znaczący sposób. Jego słynne zdanie: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!" uchodzi za początek widocznych przemian, jakie dokonały się nie tylko w państwie polskim, ale na całym świecie. Jego podróże apostolskie stały się widomym znakiem odnowienia chrześcijaństwa w świecie. Przeżył zamach na swoje życie dokonany przez tureckiego terrorystę, a inspirowany przez komunistyczne służby bezpieczeństwa.

Obraz:

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II#Dramaturgia,_teatr

Oprócz dokumentów watykańskich (encykliki, adhortacje, listy apostolskie) wydał kilkanaście pozycji książkowych, związanych z nauką (filozofia, etyka, teologia).

Zmarł 2 kwietnia 2005 r. W 2011 został beatyfikowany, a w 2014 kanonizowany razem z Janem XXIII. Jest najsłynniejszym Polakiem w dziejach świata.

W bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa poświęcona twórczości Wielkiego Polaka. Zapraszamy po zwycięskiej bitwie z koronawirusem.

Obraz:
  

Obraz:

Obraz:

Przypominam o konkursie plastycznym dotyczącym życia i twórczości Jana Pawła II, organizowanym przez ks. Szymona Cała i Krystynę Krzyżowską.

Krystyna Krzyżowska


Powrót do listy aktualności